Luis Enriques gutter tok en sterk hjemmeseier mot serieleder Sant Andreu i ettermiddag etter to mål av toppscorer Jonathan Soriano.
Det var klart for et særs spennende toppoppgjør i Segunda B3 i ettermiddag når Barças reserver tok i mot serieleder Sant Andreu fra Barcelona-distriktet med samme navn. Hjemmelaget har gjort en flott sesong under Luis Enriques ledelse og jager nå playoff og opprykk til Liga Adelante fra andreplass med ni poeng opp til Sant Andreu.
Luis Enrique har som kjent vært nødt til å låne bort tre av sine faste startere til Guardiola og førstelaget denne helgen, men det var likevel Barça som tok full kontroll på Miniestadi. I en svært tempofylt kamp var det på ny Barças toppscorer Jonathan Soriano som sikret seieren med to nye scoringer. Soriano er nå oppe 15 totalt denne sesongen — fire bak Benidorms Luismi Loro. Gjestenes Marcos scoret på overtid midt i noen svært hektiske sluttminutter som fort kunne ha gitt poengdeling på Miniestadi, men dommer blåste av like etterpå og Barça fikk tre meget fortjente poeng.
-
FC BARCELONA ATLÈTIC 2–1 UD SANT ANDREU (2–0)
1–0: Soriano, 6 min 2–0: Soriano, 28 min 2–1: Marcos, 90+2 min
FC BARCELONA ATLÈTIC (Spillervurdering fra Sport): Ruben Miño (7), Montoya (7), Armando (7), Fontàs (9), Espasandín (7), Rueda (7) (Romeu, 7), Thiago (7) (Luque, 86 min), Sergi Roberto (8), Elvis (7) (Edu Oriol, 66 min, 7), J. Soriano (8) og Nolito ★ (9).
SANT ANDREU (Spillervurdering fra Sport): Morales (7), Grima (4), Amarilla (4), Moyano (5), Abraham (6), Xavi Moro (5) (Marcos, 84 min), Dani Martí (6), Aday (6) (Piera, 6), Miguélez (4), Lanzarote (6) og Máyor (5).
Kommentarer
BLAUGRANA.NO modererer kommentarene, men alt innhold er kommentarforfatterens ansvar. Vi oppfordrer til å rapportere upassende kommentarer til oss (via linken i hver kommentar) slik at vi blir gjort oppmerksomme så raskt som mulig.
Spennende spiller denne Jonathan Soriano.
Kunne like overskrift på et referat om morgendagens kamp :o
Ikke akkurat, Flaav; da hadde det stått «Atlético» og ikke «Atlètic». :-)
Jonathan Soriano er en god fotballspiller, men neppe noe for A-laget. Han har rukket å bli 24 år og vil neppe slå gjennom med alle våre angripere foran seg.
I dagens kamp var Sergi Roberto (18) også veldig god. Unggutten, som ble født i 1992, kan bli noe stort. Allerede neste sesong kan han nok få prøve seg på det høyeste nivået. Det kan faktisk tenkes at han får sjansen mot slutten av sesongen hvis ligaen avgjøres tidlig, på samme måte som Thiago, Botía, Xavi Torres m.fl. fikk det i fjor. Fontàs gjorde også en god kamp i forsvar. Banens beste var uten tvil Nolito som herjet på venstrekanten med mange gode involveringer. Han toppet det hele med en herlig assist på Sorianos andre mål. Sergi Roberto hadde målgivende på den første scoringen.
Ellers var Thiago også ganske god, men spilte nok ikke sin beste kamp for året. Montoya er også en spennende spiller på høyreback, men spilte heller ingen kanonkamp i dag. Mer på det jevne fra hans side.
Ser at Fontàs må ha gjort en god figur ettersom han fikk 9 av SPORT. Noen grunn til at han ikke ble med i troppen mot Atlético, eller rett og slett bare fordi Bartra/Muniesa har gjort det bedre?
Det hadde jo vært fantastisk med spill i Adelante neste år, med bedre matching for reservene. Minuset er vel at spansk liga ser litt svak ut når B-lag spiller på nest høyeste nivå.
Jawad: Det er nok ganske enkelt fordi Bartra og Muniesa kan spille back — og det kan ikke Fontàs. Ellers er han fullt på høyde med disse.
En annen grunn til at Fontàs ikke ble tatt ut i troppen til Vicente Calderón kan være at Bartra var suspendert til kampen mot Sant Andreu grunnet for mange gule kort. Dermed var det kanskje enklere å ta ut Bartra til A-kampen slik at Atlètic også kunne stille et godt lag i toppkampen deres.
Ruben: Har du sett han spille? :)
Dette er gode nyheter!
Naturligvis, ellers ville jeg aldri uttalt meg.
Er det ikke regler i Spania som sier at det må være minst én divisjon mellom 1.laget og reservelaget? Det er jo slik i Norge.
Ja, det var det jeg tenkte, Ruben.
Da er mitt neste spørsmål: Hvordan har du sett han spille? :)
Det var da voldsomt med spørsmål, Viljar.
Jeg har sett ham spille for Barça Atlètic, hva ellers?
Man trenger jo ikke å ha sett ham spille i det hele tatt for å si at han er «en spennende spiller» heller forøvrig — bare å se på statistikken hans det…
Han spilte jo også litt mot Cultural Leonesa. Uten at det var noen stor suksess.