Målkalas under Guardiola

Etter kun to og en halv sesong med Josep Guardiola i førersetet, har FC Barcelona passert 400 nettkjenninger – 401 mål på 157 offisielle kamper. Under spanjolens ledelse har Barça kontinuerlig imponert med å score mål, år etter år.

Lørdag 29. januar 2011: Lionel Messi fanger ballen foran Hercules’ mål. Til tross for at den brasilianske vingbacken Dani Alves er ledig ut til høyre, beslutter Messi å ta saken i egne hender, og sender avgårde et flott skudd som ekspederes i mål. Målet setter spikeren i Hercules-kista, samtidig som det er nummer 400 under Guardiolas ledelse. Bare 97 sekunder senere øker den argentinske trollmannen til 0-3 – Guardiolas nummer 401.

Mer mål enn noensinne

Pep Guardiolas Barça har til alle tider scoret uttallige antall mål, men i denne sesongen har den katalanske giganten overgått sin egen, enestående standard. I løpet av 2008/09-sesongen, da de vant den legendariske trippelen, hadde de et scoringssnitt på 2,54 mål per kamp, og sist sesong pekte pila nedover på 2,33. Hittil denne sesongen ligger gjennomsnittet på imponerende 2,91 mål per kamp (!).

Messi «leder»

Med hele 122 mål hersker det liten tvil om hvilken spiller som har scoret flest mål med Guardiola som sjef. Bak Lionel Messi finner man Pedro med 42 mål, Eto’o med 36, Henry med 30 og til slutt Bojan på 26.

Flere mål i La Liga

Det er i den hjemlige serien, La Liga, at Guardiolas menns målteft har slått best ut. Med et gjennomsnitt på 2,78 mål per kamp, er det liten tvil om at Barça scorer flere mål i snitt i La Liga enn i Copa Del Rey (2,25) og i Champions League (2,12).

Statistikker hentet fra fcbarcelona.cat

Kommentarer

BLAUGRANA.NO modererer kommentarene, men alt innhold er kommentarforfatterens ansvar. Vi oppfordrer til å rapportere upassende kommentarer til oss (via linken i hver kommentar) slik at vi blir gjort oppmerksomme så raskt som mulig.

Kawa Aziz
Man 31. jan, 2011 kl. 17:51
Petter
Man 31. jan, 2011 kl. 18:03

herligt å se dette ^^ skal anbefale denne artikkelen til alle real madrid supportere jeg finner xD

Espen Storbakken
Man 31. jan, 2011 kl. 18:48
Even Hamre
Man 31. jan, 2011 kl. 19:24

Får en skikkelig deilig følelse og en indre ro av å lese dette. Drakt med Guardiola navn bakpå ønsket blir berre forsterket :)

Victor
Man 31. jan, 2011 kl. 21:36

Det er bare å ta av seg hatten og bøye seg langt ned for Pep !

Så får vi håpe at juryen i Zurich neste år tildeler » Årets Trener » pris til den som virkelig fortjener den !

Vegard gisholt
Tir 1. feb, 2011 kl. 21:50

Helt enig victor, mourinho har vært god men har hatt hellet eller letttere sagt, fru fortuna med seg mye. Cl semien i fjor var flaks for mourinhos menn. Bojan scoret på overtid, men den ble annulert for hands, for noe som var inntill kroppen. G Milito scoret et mål som var soleklar offside. Så jeg må bare si sannheten: josep guardiola er verdens beste fotballtrener. en annen ting er at Sepp Blatter innrømmer at la liga er den beste ligaen i verden. Love Guardiola!!! Visca El Barça:):):)

Vegard
Tir 1. feb, 2011 kl. 21:52

Legg til din kommentar

Artikkelen er stengt for nye kommentarer.