Arsenal og Chelsea sikler etter stortalent

Barcelonas store fremtidshåp Gerard Deulofeu følges nøye av London-klubbene Arsenal og Chelsea, ifølge talksport.

17-åringen har ikke lov til å signere en profesjonell kontrakt med Barcelona før i mars når han blir 18, og det åpner for at interesserte klubber kan hente spilleren for en sum på tre millioner pund. Barça planlegger visstnok allerede et kontraktforslag som vil tre i kraft i mars 2012.

Sammenlignes med Messi

Deulofeu spilte i to av treningskampene til Barcelona i sommer, og han har blitt sammenlignet med Lionel Messi.

Hvis overgangen blir noe av, selv om det trolig er usannsynlig, følger Deulofeu i fotsporene til Cesc Fàbregas, Fran Mérida, Ignasi Miquel og Jon Miquel Toral Harper, som alle dro til London i ung alder.

Deulofeu ble fulgt tett av sjefspeideren til Arsenal, Steve Rowley, under sommerens U19-EM hvor han scoret et mål. Spania vant finalen 3-2 etter ekstraomganger.

Kommentarer

BLAUGRANA.NO modererer kommentarene, men alt innhold er kommentarforfatterens ansvar. Vi oppfordrer til å rapportere upassende kommentarer til oss (via linken i hver kommentar) slik at vi blir gjort oppmerksomme så raskt som mulig.

Jørgen
Tir 6. sep, 2011 kl. 15:33
Jonas
Tir 6. sep, 2011 kl. 16:08

LIGG UNNA! Jævla engelske drittklubber.

strat
Tir 6. sep, 2011 kl. 18:59

fiks i såfall en god tilbakekjøpsklausul, som vi da muligens han få god nytte av i fremtiden

Stian Sand
Tir 6. sep, 2011 kl. 19:52

Beklager England, fin fotball spilles i Spania – derav holder Deulofeu seg akkurat der. Hehe

saydul
Ons 7. sep, 2011 kl. 00:12

saatan han er faen så god!!! hvor gammel er han?

Lars Rustgaard Ramsøy
Ons 7. sep, 2011 kl. 00:37

Saydul: Han er født 13. mars 1994, altså 17 år.

Axel With Gogstad-Anfield
Fre 9. sep, 2011 kl. 18:21

Dette må være den mest velskrevne artikkelen jeg har lest på blaugrana!

Legg til din kommentar

Artikkelen er stengt for nye kommentarer.