I dag ble semifinalene av årets Copa del Rey trukket. Der ble det klart at Barcelona skal møte Atletico Madrid. Frem til nå har begge lag hatt en god sesong. I hjemlig serie er det svært jevnt i toppen og det er bare to poeng som skiller de tre tetlagene i La Liga. Barcelona og Atletico har også gjort det bra i Europa hvor de begge ble blant de åtte beste i CL. Med to lag i svært god form ligger alt til rette for noen forrykende oppgjør, når det skal gjøres opp om en finalebillett.

Siste fem oppgjør mellom lagene:

  • 08/01/2023, La Liga: Atletico Madrid 0 – 1 Barcelona
  • 23/04/2023, La Liga: Barcelona 1 – 0 Atletico Madrid
  • 03/12/2023, La Liga: Barcelona 1 – 0 Atletico Madrid
  • 17/03/2024, La Liga: Atletico Madrid 0 – 3 Barcelona
  • 21/12/2024, La Liga: Barcelona 1 – 2 Atletico Madrid

De siste fem oppgjørene mellom lagene har stort sett vært svært jevne bataljer. Lagene møttes senest rett før jul og da stakk Atletico av med alle poengene, etter en sein matchvinner-scoring av Sørloth. Til tross for tap i forrige møte, må vi kunne si at Barcelona har opparbeidet seg et lite overtak dem imellom. Før tapet i desember hadde Barcelona vunnet fem strake mot «Los RojiBlancos». Vi går dermed noen svært spennende kamper i møte.

Hele trekningen ligger vedlagt under:

Endelig dato og klokkeslett er ikke fastsatt, men vi vet at første kamp skal spilles i perioden 25-27 februar og returoppgjøret i perioden 1-3 April. Barcelona starter hjemme, før det hele skal avgjøres på Wanda Metropolitano. Det er også verdt å nevne at mellom de to semifinalene skal lagenes også møtes i La Liga. Det betyr at lagene møtes tre ganger på en drøy måned. Vi gleder oss!

Er du fornøyd med trekningen?

(Følg oss også på Discord for en herlig, levende, morsom og alltid respektfull chat samt lynraske oppdateringer fra alle offisielle kanaler og mye mer)

https://discord.com/invite/hxGJwKAb